Obserwatorzy

piątek, 28 grudnia 2012

JAPKO


OMAJGASZ JAPKO JESTEM WIELKIM ARTYSTOM.

Intensywne, niemal jaskrawe kolory japka na tle zgniłego tła mają symbolizować indywidualizm nieskalanej bólem istnienia jednostki w kotekście złego, społecznego nacisku i wszechobecnej degrandoladzie moralnej. W centralnej części dzieła jesteśmy świadkami jednak czarnego czegoś od ogryzka, który wbija się w niewinne japko, ale jak kto przemyśli, to dojdzie do wniosku, że owo coś wynika także z rdzenia japka i stanowi centrum jego istoty...

...byłabym w tym niezła ;)

No w każdym razie jak widać bawię się artrage i postanowiłam narysować coś konkretnego wreszcie. Widać tu kilka moich fetyszy:
1. Tego rodzaju przechodzenie kolorów w tle. Nie wiem dlaczego w PS to jest trudne, a w AR to jest łatwe. Nie wiem.
2. Zawsze chciałam robić takie przechodzenie tła w "nic" - tak jak tu widać na "krawędziach" tła. Jara mnie taki efekt kurde. 
3. Pewnie to skrajnie nieprofesjonalne, ale malując w realu odkryłam ten efekt i do dziś go lubię - molestujesz farbę "w środku" obiektu, cały czas jakby pomijając krawędzie. Robi się takie wgłębienie trochę, jak tu widać na krawędziach japka. 

W każdym razie najfajniejsze jest to, że takie coś robi się w kilka minut :O A jeszcze nawet porządnie nie kumam narzędzi ani nic. Me gusta.

4 komentarze:

 1. Przechodzenie kolorów w PS jest kwestią dobrych ustawień pędzla, na stronie http://enliighten.com/ jest dość dobrze pokazane na tutorialach jak się tym sprawnie posługiwać w PSie.

  Swoją drogą ja też zaatakowałem jabłko jako obiekt który należy namalować. W moim przypadku była to jedna z pierwszych rzeczy namalowanych przy użyciu tabletu ever, więc efekt jest jaki jest. Czarno-biały bo było robione w ramach nauki waloru koloru :)

  http://fc00.deviantart.net/fs70/f/2012/272/0/b/an_apple_by_scypior-d5g7xun.png

  OdpowiedzUsuń
 2. Zacne japko panie, jedyne do czego bym się przyczepiła to ten pasek światła tam gdzie powinien być cień (po lewej stronie tam gdzie jest też cień rzucony).
  I dzięki za link, obczaję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Swiatlo się tak ukladalo akurat, wiec tak narysowalem. Oczywiscie nie jest to jabko z wyobrazni tylko z fotki referencyjnej :) Na tamtej stronie również znajdziesz w którymś tutorialu zestaw pędzli do pobrania, szczerze polecam, ponieważ ja właściwie je ściągnąłem i wywaliłem wszelkie standardowe, z innych nie korzystam już :D Zapraszam na moj DA: http://scypior.deviantart.com/.

  I właściwie w tym miejscu chciałbym Ci podziękowac, bo tylko dzięki Tobie zacząłem swoja przygodę z tabletem jakieś 3 miesiące temu, tak więc: dziemkuje Pani Ślimakowo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ślimakowa robisz końkursa na japko? :D
  Tyle mazałam, ale wiecie, że japka to ja chyba tylko komiksowo rysowałam?
  (poszła spróbować namazać japko)

  OdpowiedzUsuń